Ero sivun ”Koulutustoiminnan erikoispalkinto” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
>Oh2mqk Ei muokkausyhteenvetoa |
>Oh2mmy pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 45: | Rivi 45: | ||
|2003 | |2003 | ||
|Jukka Lappalainen, OH8MSM | |Jukka Lappalainen, OH8MSM | ||
|- | |||
|2007 | |||
|Marko Saloranta, OH2LGW | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versio 26. heinäkuuta 2007 kello 10.41
Koulutustoiminnan erikoispalkinto on Suomen radioamatööriliiton yksi noin suunnilleen vuosittain myöntämistä palkinnoista.
Palkinnon myöntöhistoria:
1991 | Ritva Korjus, OH2CJ |
Kalervo Korjus, OH2CX | |
1992 | Pentti Lareva, OH3TY |
1993 | Matti Huovila, OH2DN |
1994 | Pertti Piiroinen, OH2BHP |
1995 | Pekka Wahlman, OH4QN/OH5LSU |
1996 | Alpo Kautiainen, OH1MG |
1997 | Pekka Valtonen, OH6MC |
1998 | Paavo Hyyryläinen, OH1TG |
1999 | Norbert Kelzenberg, OH2AUM |
2000 | Reijo Lindevall, OH3WK |
Jyrki Savonen, OH6VV | |
2002 | Juhani Lehtosaari, OH2MD |
2003 | Jukka Lappalainen, OH8MSM |
2007 | Marko Saloranta, OH2LGW |